Zdravá 5

Vloženo: 25.11.2019 | Autor: Belochova| Zobrazeno: 97x |
Zdravá pětka je výukový program Nadačního fondu Albert, který učí děti ze ZŠ i MŠ ve všech regionech zásadám správné výživy a jejich důležitosti v rámci zdravého životního stylu. Děti se formou her a soutěží učí přijímat tyto zásady přirozeně a spontánně.

Během měsíce listopadu se do celorepublikového projektu postupně zapojily všechny třídy na prvním stupni.

Žáci 1. a 2. tříd se seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky.

3. – 5.třídy si prošly deskovou hrou Obchod Zdravé 5, kde v 5 soutěžích odpovídaly na kvízové otázky a plnily praktické zábavné úlohy. Samy si vyzkoušely virtuální nákup na jedno jídlo dne.

Děti pracovaly ve skupinách a pro svůj tým sbíraly „pětky“. Na závěr si nejlepší skupiny odnesly pěkné odměny.

Mgr. Zuzana Nepilová, Mgr. Iva Kozáková