6. ročníky v Národním zemědělském muzeu na pražské Letné

Vloženo: 2.12.2019 | Autor: Belochova| Zobrazeno: 47x |
Během týdne Vědy a výzkumu se všechny šesté ročníky naší školy zúčastnily vzdělávacích akcí v Praze, konkrétně v Národním zemědělském muzeu na pražské Letné.

Program se skládal z možnosti prohlídek expozic Jede traktor, Myslivost, Zemědělství, Rybářství a Gastronomie. V každé z výše zmíněných expozic a výstav si mohli naši žáci vyzkoušet své dovednosti spojené s jednotlivými tématy (nákup v supermarketu, interaktivní vaření, jak funguje vodní elektrárna a další).

Třídy pak jednotlivě navštívily komentovanou přednášku Lesníkův rok, kde se žáci seznámili s problematikou lesnictví, péče o lesy a života v lese. Jednou z činností v rámci této přednášky bylo i vyhotovení dřevěných ptačích budek podle zadání lektora.

Pro zvídavé publikum pak byl připraven vzdělávací program s titulem Od oštěpu k civilizaci, kde si žáci mohli vyzkoušet, jak v průběhu věků se z člověka sběrače a lovce stal člověk moderní, současný.

Ing. Jan Týř