Výuka hravě - Klub anglického jazyka - prosinec

Vloženo: 11.12.2019 | Autor: Věra Bělochová | Zobrazeno: 183x
Klub anglického jazyka zaměřujeme na procvičování toho, co jsme se doposud v angličtině naučili, a formou různých zábavných her si rozšiřujeme svoji slovní zásobu o náročnější slovíčka.

Hrou “Hangman” a “Piggy” děti hádají ukrytá slova. Hrou “Catch the ball” si děti házením a chytáním míčku neustále procvičují různá témata - číslovky, barvy, dny v týdnu, měsíce v roce, roční období, hračky, zvířata, rodina, jídlo, a dále jakákoliv libovolná slova, která je v daný okamžik napadnou. V klubu jsme se naučili písničku "Cup Song” (originální píseň Anna Kendrick – Cups), kdy zjednodušenými slovy této písně anglicky popisujeme manipulaci s plastovým kelímkem. Je to rytmická skupinová koordinovaná píseň určená k vzájemné spolupráci v kruhu. Všichni již krásně zvládáme rytmus i všechna zjednodušená slova písně. Děti měly také k dispozici 10 velkých anglických skládaček "English Puzzle", které obsahují nejpoužívanější anglická slova (školní pomůcky, farma, zoo, oblečení, atd.). Skládání různých skládaček a pojmenovávání jednotlivých slov na obrázcích v kreslené i písemné formě byla pro všechny veliká zábava.

V knížkách od Waltera Wicka jsme také hledali různé ukryté předměty a zahráli jsme si hru   "I Spy". Hláskování slovíček, tzv. spelování, neustále trénujeme formou binga, křížovek, doplňovaček a krátkých příběhů. Psaním anglických slov si tak ještě mnohem více upevňujeme svoji slovní zásobu. Při každém našem setkání se snažíme, abychom bohatě využili i svoji představivost a kreativitu. Děti byly nadšené, když si z modelíny mohly vyrobit příšeru "My Monster", kterou pak všichni museli pojmenovat, popsat a představit ostatním kamarádům.  A protože jsou v současné době digitální technologie nedílnou součástí výuky cizích jazyků, vyzkoušeli jsme si na počítačích vytvořit i vlastní komiks v prostředí velmi zajímavé webové stránky Externí odkazwww.storyboardthat.com.

Květa Dytrychová